Sekmadienio vakarą beveik 50 tūkst. žmonių Lietuvoje susikibo rankomis nuo Vilniaus iki Medininkų, kad pareikštų palaikymą už demokratines permainas savo šalyje kovojantiems baltarusiams, informuoja BNS.

Akcija „Laisvės kelias“ driekėsi 32 kilometrus – nuo Katedros aikštės Vilniuje iki pasienyje su Baltarusija esančių Medininkų memorialo.

Daugelis žmonių buvo apsirengę baltai, rankose laikė Lietuvos ar tautinę Baltarusijos vėliavas, turėjo gėlių – kardelių.

Pasak akciją organizavusios „Laisvės TV“ komunikacijos vadovė Živilės Tiškevičiūtės, dalyvauti kelyje registravosi per 49 tūkst. žmonių, tačiau organizatoriai mano, kad jų buvo daugiau.

Renginyje taip pat dalyvavo prezidentas Gitanas Nausėda, kadenciją baigę prezidentai Valdas Adamkus ir Dalia Grybauskaitė, pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ministrai, Seimo nariai, merai, kt.

Premjeras Saulius Skvernelis savo palaikymą kaimynams išsakė vaizdo įraše.

Baltarusijos prezidento rinkimų dalyvė Sviatlana Cichanouskaja už palaikymą lietuviams taip pat padėkojo nuotoliniu būdu.

„Kaip niekas kitas jūsų galite suprasti baltarusius, nes neseniai patys visa tai patyrėte. Labai tikiuosi, kad greitai mes vėl stovėsime grandinėje, bet jau ne solidarumo, o draugystės su laisva Baltarusija“, – sakė ji.

Virš „Laisvės kelio“ skrido dešimt mažųjų orlaivių, žemės keliu vyko motociklų kolona, dviratininkai.

Katedros aikštėje į dangų pakeltas oro balionas su 15 metrų tautine Baltarusijos vėliava.

Sekmadienį maždaug 30-yje valstybių surengtos simbolinės Baltarusijos ir „Laisvės kelio“ palaikymo akcijos.

Ši akcija vyko rugpjūčio 23 dieną, kaip ir Baltijos kelias, kai 1989 metų rugpjūčio 23-iąją į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino susikibo daugiau kaip milijonas žmonių. Tuomet pasauliui buvo pasiųsta žinia apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekį nutraukti sovietinę okupaciją ir atkurti nepriklausomybę. 

Pasibaigus „Laisvės kelio“ akcijai Medininkų pilies kieme surengtas Baltarusijos palaikymo koncertas ir televizijos maratonas. Surinktos lėšos atiteks organizacijai „BY Help“, kuri nuo 2017 metų gina sužeistus, suimtus, persekiojamus baltarusius ir jų šeimas. 

BNS inf.

S. Daubaraitės nuotr.

PAPILDYTA 2020.08.26 15 val.

Prisimenant Baltijos kelią, Telšių  Šv. Antano  Paduviečio katedroje buvo laikomos  Šv. mišios, kurias celebravo  vyskupas A. Jurevičius. Šv. Mišios prasidėjo giesme ,,Lietuva brangi“ o baigėsi ,,Tautine giesme“. Po pamaldų Telšių širdyje – katedros aikštėje buvo minimas Baltijos kelias  ir jungtasi į Laisvės kelią, palaikant Baltarusijos žmones. Šioje akcijoje su Lietuvos  ir Baltarusijos trispalvėmis dalyvavo daug telšiečių ir tuo metu  mieste buvusių svečių. Laisvės Kelias nusidriekė per visą Lietuvą ir per daugelį kitų Europos šalių. 

S. Daubaraitės nuotr.

S. Daubaraitė