Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (toliau – ŽEIT) pristato gairių projektą dėl informacijos teikimo viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams (žiniasklaidai) ir kviečia viešosioms konsultacijoms.

Kreipiamės į žiniasklaidos atstovus, valstybės institucijas ir visus suinteresuotus asmenis iki š. m. lapkričio 30 dienos teikti pastabas ir pasiūlymus dokumento tobulinimui.

Šių gairių tikslas – padėti kuo sklandžiau dirbti tiek informacijos ieškantiems žiniasklaidos atstovams, tiek valstybinėms įstaigoms atsakinėjant į žurnalistų užklausas, kai kyla klausimų dėl asmens duomenų. Siekiame ugdyti žiniasklaidos teisinį informuotumą, sąmoningumą ir atsakomybę skelbiant asmens duomenis.

Siekiant užtikrinti dokumento tikslumą, aiškumą ir visapusę naudą, kviečiame visus suinteresuotus asmenis aktyviai dalyvauti viešosiose konsultacijose. Susipažinti su gairėmis galima Žurnalistų etikos tarnybos internetiniame puslapyje: www.zeit.lt, o pateikti komentarus, pastabas ir pasiūlymus jų tobulinimui el. paštu: zeit@zeit.lt.

ŽEIT – viena iš Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) priežiūros institucijų Lietuvoje. Vertinant, kaip taikomas BDAR, pastebėta, kad klausimų dėl pusiausvyros tarp viešojo intereso ir asmens duomenų apsaugos nustatymo nemažėja.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad BDAR nenumatytas draudimas teikti žurnalistams informaciją, kurioje yra asmens duomenų. Nemažiau svarbi dviejų teisių – saviraiškos laisvės ir asmens duomenų apsaugos – pusiausvyra. Ją atrasti turime ir bendrame žiniasklaidos ir institucijų darbe, ypač svarbu eliminuoti piktnaudžiavimą ir nepagrįstą dangstymąsi Reglamentu.

Primename, kad susipažinti su gairėmis ir teikti pasiūlymus kviečiame iki š.m. lapkričio 30 dienos. Gairių projektas čia

zeit.lt inf.