MRU nuotr.

Mykolo Romerio universitetas (MRU) kartu su Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (ŽEIT) birželio 16 d. 13-17 val. organizuoja seminarą „Asmens duomenų apsaugos ir informacijos bei saviraiškos laisvės derinimas“. 

Seminaras skirtas išsiaiškinti valstybės institucijų bei žurnalistų patiriamus iššūkius, derinant asmens duomenų apsaugą su teise į saviraiškos ir informacijos laisvę, ypač su žiniasklaidos laisve.

Seminarą ves MRU Teisingumo tyrimų laboratorijos vadovė, Teisės mokyklos prof. dr. Salvija Mulevičienė, Lietuvos administracinių ginčų komisijos pirmininko pavaduotoja, MRU Teisės mokyklos Viešosios teisės instituto  prof. dr. Eglė Bilevičiūtė ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos Teisės skyriaus vadovė Žydra Klevinskaitė.

Seminare kviečiame dalyvauti Vilniaus apskrities, t. y. Vilniaus miesto ir rajono, Trakų, Elektrėnų, Širvintų, Ukmergės, Švenčionių, Šalčininkų rajonų savivaldybių darbuotojus bei šių savivaldybių žiniasklaidos atstovus.

Seminaro metu savivaldybių darbuotojai išsiaiškintų, kaip elgtis, gavus žurnalistų užklausas ir pateikti informaciją, kurioje yra asmens duomenų bei kokią medžiagą galima viešinti institucijos tinklapiuose ar socialinių tinklų paskyrose ir kt.

Žiniasklaidos atstovai kartu su savivaldybių darbuotojais mokymų metu dalyvautų diskusijoje dėl to, ar jiems pavyksta gauti duomenis, reikalingus žurnalistiniams tyrimams atlikti, iš valstybės institucijų, kuriose esama asmens duomenų, ar aišku, kokiais atvejais galima publikuoti informaciją, kurioje esama asmens duomenų ir kt.

Seminaras vyks 2022 m. birželio 16 d. nuo 13:00 val. iki 17.00 val., Mykolo Romerio universitete (Ateities g. 20, Vilnius), 1 rūmai, I-414 auditorijoje.

Apie dalyvavimą reikia pranešti el. paštu: zeit@zeit.lt

Organizatorių inf.