Ar knyga taps Kalėdų karaliene? Ar knyga vis dar yra prasmingiausia ir vertingiausia šventinė dovana? Tai klausimai kiekvienam, į kuriuos galėsime atsakyti gruodį didžiųjų metų švenčių išvakarėse.
Antrą kartą Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija (LiMViLA) ir Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovė gruodžio 12–14 d. pakvies vilniečius ir miesto svečius į SOSTINĖS KALĖDINĘ KNYGŲ MUGĘ (Pamėnkalnio g. 13, Vilnius).
Vilniaus įgulos karininkų ramovėje skaitytojai galės susitikti su mėgstamais rašytojais, poetais, žinomais autoriais, gauti jų autografus, kartu sutikti naujausias knygas.
Leidėjai padovanos knygų Rytų Lietuvos mokykloms, pasiūlys įdomią kultūrinę programą, paruoš įvairių staigmenų mugės svečiams. Įėjimas į mugę ir renginius nemokamas.
Šventės Globėjas — krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Sostinės kalėdinėje knygų mugėje dalyvaus dvidešimt šešios Lietuvos leidyklos: AIDAI, ALGARVĖ, ALGIMANTAS, ANDRENA, ASVEJA, AUKSO ŽUVYS, BERNARDINAI.LT, BONUS ANIMUS, BUROKĖLIS, CHARIBDĖ, EDUKOLOGIJA, GIMTASIS ŽODIS, HOMO LIBER, LIEPARAS, LIETUVOS BIBLIJOS DRAUGIJA, LIETUVOS GYVENTOJŲ GENOCIDO IR REZISTENCIJOS TYRIMO CENTRAS, LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS LEIDYKLA, MARGI RAŠTAI, MAŽOJI LEIDYKLA, MIJALBA, MOKSLO IR ENCIKLOPEDIJŲ LEIDYBOS CENTRAS, R. PAKNIO LEIDYKLA, RAIDYNĖLIS, VERBA VERA, VERSUS AUREUS, ŽARA.

P R O G R A M A

GRUODŽIO 12 d. (penktadienis) 10.00–19.00 val.

10.00–11.00 val. MUGĖS ATIDARYMAS. Svečių sveikinimai.
LABDAROS AKCIJA: leidyklų, mugės dalyvių, kalėdinės dovanos (knygų) perdavimas Rytų Lietuvos mokykloms.

12.00–13.00 val. 1 SALĖ
Naujo Valentinos Zeitler istorinio romano MAIKŠTININKAS sutiktuvės. Dalyvaus autorė ir leidyklos ALGIMANTAS vadovas Algimantas Semaška.

13.00–14.00 val. 1 SALĖ
Susitikimas su rašytoju, naujos knygos GYVENO KARTĄ DĖDĖ DEBESĖLIS autoriumi Selemonu Paltanavičiumi (leidykla ŽARA).

15.00–15.30 val. 1 SALĖ
Leidyklos GIMTASIS ŽODIS naujų knygų ( SENASIS KARALIUS TREMTYJE, AVILIO DAINA, SLAPTI KOMPOZITORIŲ GYVENIMAI, ŽIEMOS SODAS, SLAPTAS O. WILDE’O GYVENIMAS, ANTAUSIS, STOUNHENDŽO PALIKIMAS) pristatymas. Leidinius pristatys redaktorė Vida Bekštienė.

17.00–18.00 val. 1 SALĖ
Susitikimas su vilniete, Vilniaus istorinio ir kultūrinio paveldo gynėja, knygos ŠIAPUS IR ANAPUS VILNIAUS VARTŲ autore Gražina Mareckaite (R. PAKNIO LEIDYKLA).

18.00–19.00 val. 1 SALĖ
Aušros Kaziliūnaitės naujos poezijos knygos MĖNULIS YRA TABLETĖ sutiktuvės (LIĖTUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS LEIDYKLA).

GRUODŽIO 13 d. (šeštadienis) 10.00–19.00 val.

11.00–12.00 val. PRIEŠSALĖ
Ugdymo(si) priemonės lenkų kalba ALFABET. POZNAJĘ, UKLADAM I BAWIĘ SIĘ W SLOWA (ABĖCĖLĖ. DĖLIOJU RAIDELES, SKAITAU ŽODELIUS) pristatymas. Autorė Ana Pavilovič-Jančis ves edukacinį užsiėmimą su vaikais „Atraskime mokymosi džiaugsmą“ (leidykla RAIDYNĖLIS).

12.00–14.00 val. Leidykla RAIDYNĖLIS pakvies į kūrybines dirbtuves LINKSMŲ KALĖDŲ, JASIAU . Vaikai ne tik pagamins balandį Jasių, bet ir parašys jam kalėdinį linkėjimą.

13.00–14.00 val. 3 SALĖ
Emanuelio Katiliaus biografinės knygos LAIŠKAI, PARAŠYTI NAKTĮ pristatymas. Knygą pristatys ir su skaitytojais bendraus sudarytoja Rasa Bačiulienė (leidykla GIMTASIS ŽODIS).

13.00–14.00 val. 1 SALĖ
Knygos C. B. Esselstyn, Jr., M. D. ŠIRDIES LIGOS PREVENCIJA IR IŠGYDYMAS įžvalgos. Gydymo mityba galia. Dalyvaus gydytojas dr. Darius Kubilius (leidykla CHARIBDĖ).

14.00–15.00 val. 1 SALĖ
Ksaveros Vaištarienės naujausios knygos VALGYKIME, KAD GYVENTUME sutiktuvės. Dalyvaus autorė ir leidyklos MARGI RAŠTAI redaktorė Genovaitė Savickienė.

15.00–16.00 val. 1 SALĖ
Leidykla CHARIBDĖ pakvies į Monikos Budinaitės romano KANIFOLIJOS DULKĖSE sutiktuves. Dalyvauja autorė ir literatūrologė Rita Kubilienė.

16.00–17.00 val. 3A SALĖ
Kazio Girdžiūno knygos BALANDŽIAI, BALANDININKAI, BALANDININKYSTĖ sutiktuvės. Dalyvaus Genovaitė Girdžiūnienė, Alina Jaskūnienė, folklorinio ansamblio „Vilnelė“ dainininkai, Vilniaus krašto balandininkai, leidyklos ANDRENA vadovė Nijolė Petrošienė.

16.00–17.00 val. 3B SALĖ
SVETIMI: PENKTASIS VĖJAS AR… LIETUVIŲ POEZIJOJE? Leidykla HOMO LIBER ir penki poetai — Dainius Dirgėla, Evaldas Ignatavičius, Liutauras Leščinskas, Alvydas Šlepikas, Donatas Valančiauskas pakvies į naujos poezijos antologijos SVETIMI PO 20 sutiktuves.
Vakaro dalyvių laukia Lietuvoje dar nežaistas žaidimas.

16.00– 16.40 val. 1 SALĖ
Vilniaus jėzuitų gimnazijos jaunimo choro KRANTAS koncertas „Kalėdų žvaigždelė“. Vadovai — Dovilė Mačiukaitė-Krasauskienė ir Leonidas Abaris. Koncertmeisterė Renata Marcinkutė Lesieur.

17.00– 18.00 val. 1 SALĖ
„Pirmosios knygos“ serijos konkurso šių metų laureatų Tomo Vaisetos ir Jurgitos Jasponytės kūrybos vakaras (LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS LEIDYKLA).

GRUODŽIO 14 d. (sekmadienis) 10.00–18.00 val.

12.00–13.00 val. 1 SALĖ
MAŽOSIOS LEIDYKLOS vadovė Inga Liutkevičienė pristatys tris knygas apie Vilnių: DÉJÀ VU. VILNIUS 1974–1990, Vytauto Razuko SKAMBĖKITE, VILNIAUS VARPAI ir Neringos Jonušaitės NERINGOS KAVINĖ: SUGRĮŽIMAS Į LEGENDĄ.
Vyks viktorina — pirmas teisingai atsakęs į tris klausimus apie Vilnių, pasirinktinai gaus dovanų vieną iš leidyklos knygų.

13.00– 14.00 val. 1 SALĖ
Leidykla LIEPARAS pakvies vaikus ir jų tėvelius į rašytojos Liudos Petkevičiūtės knygelių vaikams SAULĖS SPALVŲ PORINGĖS: RAUDONA ir VIŠTELĖ PUT PUTUTĖ sutiktuves.

15.00 val. 1 SALĖ
Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblio VILNELĖ adventinė programa. Vadovė Laima Purlienė.

Prie KŪRĖJŲ SIENELĖS (2 SALĖ) skaitytojų lauks rašytojai, poetai, autoriai. Galėsite nusipirkti knygą iš pirmų rankų su autografu, pabendrauti.

Autorinių vardinių antspaudų studija EKSLIBRIS.LT pakvies į savo stendą mugėje įsigytus leidinius papuošti proginiu SOSTINĖS KALĖDINĖ KNYGŲ MUGĖ 2014 antspaudu.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

PRIEŠSALĖ

Klavdijevo kalėdinių papuošimų gamyklos „Santa KLaus“ (Kijevas, Ukraina) atstovai praves kalėdinių žaislų puošimo pamokas. Vaikai galės patys papuošti žaislą bei parašyti sveikinimus savo tėvams.

Menininkė Vilma Deksnienė vaikus pakvies į kūrybines dirbtuves „Kalėdomis kvepiantys knygų skirtukai“.

Popieriaus gamintojai ANTALIS pamokys gražiai supakuoti dovaną.

PARODOS

Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (1 SALĖ) veiks joniškiečio Raimondo Gurskio fotografijų paroda LIETUVOS VĖJO MALŪNAI bei menininkų klubo PLEKŠNĖS tapybos darbų paroda (3 SALĖ).
lzdraugija.lt